Skocz do zawartości
zmiana kontrastuWysoki kontrast-A+Rozmiar czcionki
BIP DPS Ślesin

Informacje ogólne

Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie funkcjonuje od 1 września 1995 roku i przeznaczony jest dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Dyrekcja i pracownicy placówki starają się, aby Dom był nie tylko miejscem życia, ale w ogóle miejscem człowieka w świecie. Dokładają starań, aby był miejscem, w którym istnieje możliwość odtworzenia czy wręcz zbudowania na nowo interpersonalnych kontaktów społecznych dla obniżenia poziomu izolacji i poczucia opuszczenia.

Położenie

Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie posiada bardzo atrakcyjne położenie w północnej części trzytysięcznego miasteczka będącego siedzibą władz miasta i gminny, położonego przy drodze krajowej J-25 łączącej Konin z Inowrocławiem i dalej z Bydgoszczą. Dom zlokalizowany jest na działce o powierzchni 1,72 ha położonej nad samym brzegiem jeziora Ślesińskiego, stanowiącego jeden z akwenów na drodze wodnej łączącej rzekę Wartę z jeziorem Gopło. W odległości ok. 8 km po przeciwnej stronie ciągu jezior, znajduje się znane w całej Polsce Sanktuarium Maryjne w Licheniu z jedną z największych świątyń europejskich.

Kontakt
Telefon DPS Ślesin63 270 41 37e-mail DPS Ślesinsekr@dps.powiat.konin.pladresul. Kościelna 46, 62-561 Ślesin