Skocz do zawartości
zmiana kontrastuWysoki kontrast-A+Rozmiar czcionki
BIP DPS Ślesin

Wspólnota zamieszkania

DPS w Ślesinie składa się z dwóch budynków mieszkalnych, nazywanych przez nas „starym” i „nowym”. Stary obiekt mieszkalny jest budynkiem piętrowym i posiada zagospodarowane, użytkowe piwnice. Przeznaczony jest dla 21 osób zamieszkujących w pokojach jedno, dwu, i trzyosobowych.  Pięć pokoi jest wyposażonych w łazienkę, a mieszkańcy pozostałych pięciu pokoi korzystają z czterech łazienek znajdujących się obok w korytarzu. Pokoje wyposażone są w podstawowy sprzęt określony standardem, czyli w zależności od liczby przebywającym w nim osób: łóżka, szafki nocne, szafy, stół i krzesła oraz wyprowadzenia elektryczne. Oprócz standardowych mebli każdy mieszkaniec może ingerować w wystrój swojego pokoju i w miarę swoich możliwości intelektualnych i finansowych może go doposażyć. Hol na piętrze wyposażony jest w wygodne meble wypoczynkowe i telewizor. Na parterze znajduje się gabinet pielęgniarski, użytkowany przez pielęgniarki pracujące w ramach NFZ i obejmujące swoją opieką mieszkańców DPS. 
W holu na parterze oprócz mebli wypoczynkowych i telewizora znajduje się biblioteka DPS. 
W pomieszczeniach piwnicznych jest ulokowana kuchenka pomocnicza, łazienka, pralnia pomocnicza oraz pomieszczenia magazynowe.

Nowy budynek mieszkalny, oddany do użytku pod koniec 1997 roku, zamieszkiwany przez 79 osób, składa się z sześciu pawilonów mieszkalnych. 
Każdy z nich posiada hol, sześć pokoi, trzy łazienki, zaplecze kuchenne z szafkami, elektryczną kuchnią i lodówką. Pięć pawilonów ma hole dodatkowo wyposażone w telewizory i radioodtwarzacze, stoliki i krzesła. Jeden z pawilonów posiada antresolę, która jest wykorzystywana jako magazyn na odzież niesezonową mieszkańców.
Wszystkie pawilony połączone są przeszklonym korytarzem tworzącym czworobok, wewnątrz którego znajduje się małe patio. Jest ono wykorzystywane w pogodne dni przez mieszkańcom do zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu. 
Pokoje mieszkalne w nowym budynku są jedno, dwu i trzyosobowe. Podobnie jak w starym budynku, wyposażone są w podstawowy sprzęt określony standardem, oraz sprzęt dodatkowy, będący własnością mieszkańców.

W budynku usytuowanym od głównej ulicy, na parterze mieści się węzeł żywieniowy ze stołówką i magazynami, salą gimnastyczną, kaplicą, pokój izolacyjny, pokój pracowników socjalnych i starszej pielęgniarki oraz łazienki. 
Na piętrze mieszczą się pomieszczenia administracyjne, sale terapeutyczne, sala dydaktyczne, świetlica oraz łazienki. W piwnicy znajduje się sala doświadczania świata oraz pomieszczenia magazynowe i wentylatorownia. 
Wspólnota zamieszkania
Wspólnota zamieszkania
Wspólnota zamieszkania
Wspólnota zamieszkania
Copyright © DPS Ślesin. Wszystkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR consulting